Watch Plus dergisi çık(a)mıyor

Neredeyse Şubat ayı bitiyor ancak Watch Plus dergisi bir türlü vitrinlere çıkmadı. Watch Plus’ı hem bir saatsever hem de bir dergisever olarak merak ettiğimden biraz araştırdım ve öğrendim ki reklamverenler desteklerini çektiklerinden dolayı dergi sayfaları hazırlandığı halde yayımlanamıyor.

Krizi bahane ederek reklamlarını çekenler bunun bedelini müşteri kaybıyla öderler diye düşünmekteyim. Bugün Referans gazetesinin arka sayfasında Ülker’in krize rağmen spora desteğini çekmeyeceği yolunda bir haber var. Bütün sektörlerde bu böyle. Geleceği düşünen, orta ve uzun vadeli bir yatırım aracı olarak reklama önem veriyor. Kısa vadeli düşünceler hep hayal kırıklığı yaratır.

Watch Plus yayıncılık açısından kısırdöngü içinde bulunan sektöre hareket getiren bir yayın ve bu güzel derginin düzenli olarak yayımlanması saatçilik sektörünün de geleceğini etkileyebilir. Nedeni de çok basit aslında, saatler hakkında bilgi sahibi olan tüketici hep daha iyisini isteyecektir çünkü, daha iyisi de saatsevere haz verir, bunun için harcama yapacaksa yapmalıdır, bilinçsiz tüketicinin umurunda değildir böyle şeyler, saat satıcıları bence düz düşünmemeli, daha derin bakmalı ki kazanabilsin.

Dünya ekonomisi bir darboğaz içinde ama Fransa’da yapılan YSL müzayedesine bir bakın, ilk gün 200 milyon eurodan fazla gelir elde edildi. Daha müzayedenin bitmesine 2 gün var ve yüzyılın müzayedesi olacak gibi görünüyor. Sadece organizasyona 1 milyon euro harcanmış. Bunca paranın boşuna harcandığını söyleyemeyiz.

Watch Plus’ın yaşaması lazım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: